Funkcjonariusze przejęli łącznie ponad 3400 paczek papierosów ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci zabezpieczyli kontrabandę

2021-01-08

Białostoccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku zabezpieczyli ponad 3400 paczek papierosów bez pol­skich znaków skarbowych akcyzy. Mundurowi zatrzymali do sprawy 60-latkę i jej 40-letniego syna. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów nara­ziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 ty­sięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Wczoraj, policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą białostockiej komendy wspólnie z funkcjo­nariuszami Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku zabezpieczyli ponad 3400 paczek papiero­sów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że 60-latka i jej 40-letni syn mogą zajmować się handlem papierosami nieozna­czonymi polskimi znakami akcyzy. Przypuszczenia funk­cjonariuszy potwierdziły się. Do zatrzymania podejrzanych doszło wczoraj, na osiedlu Dziesięciny. W trakcie przeszu­kania, w wynajmowanym przez mężczyznę garażu, śled­czy zabezpieczyli ponad 1100 paczek papierosów. W mie­szkaniu zatrzymanej 60-latki mundurowi zabezpieczyli kolejne paczki papierosów w ilości ponad 2300 paczek różnych marek. Funkcjonariusze przejęli łącznie ponad 3400 paczek papierosów. Zabezpieczona kontrabanda nie posiadała polskich znaków skarbowych akcyzy. Wprowadzenie na rynek nielegalnych papierosów narazi­łoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 75 ty­sięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner