Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 18 ton oleju smarowego.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Niezgłoszony w SENT transport 18 ton oleju

2020-07-20

• Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała transport 18 ton oleju smarowego.
• Towar nie był zgłoszony w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT).
• Kierowca tira został ukarany mandatem, a wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali ciężarówkę przewożącą na Litwę 18 ton oleju smarowego w plastikowych zbiornikach. Kierowca nie posiadał wymaganego przepisami numeru referencyjnego dotyczącego przewożonego oleju. Cały transport nie był zgłoszony w systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu tzw. towarów wrażliwych SENT.

Za brak wymaganego numeru referencyjnego, kierowca został ukarany mandatem 7,5 tys. zł. Wobec przewoźnika, który nie dopełnił obowiązku zgłoszenia przewozu w SENT, wszczęto postępowanie. Właścicielowi firmy grozi kara administracyjna 20 tys. zł.
Ciężarówka z towarem została zabezpieczona w Oddziale Celnym w Łomży. Podlaska KAS ustala, gdzie zatrzymany olej miał faktycznie trafić.

Przypominamy. Towary, których transport musi być zgłoszony w systemie SENT to w szczególności paliwa silnikowe, biodiesel, oleje smarowe, alkohole skażone, oleje roślinne, rozpuszczalniki oraz susz tytoniowy. Za brak zgłoszenia lub nieprawidłowe zgłoszenie w systemie SENT, przewoźnikowi grozi kara pieniężna, a kierowcy mandat.

st. asp. Maciej Czarnecki - oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner