Białostoccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież metodą na "pracownika wodociągów"
logo
czytaj E-gazety prasa online


Okradli 97-latkę na "pracownika wodociągów"

2020-05-22

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież metodą na "pracownika wodociągów". Złodzieje pod pretekstem awarii okradli 97-latkę, zabierając jej pieniądze i biżuterię. 30-latka i jej 42-letni wspólnik usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Białostoccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież metodą na "pracownika wodociągów".
Do zdarzenia doszło w minioną środę, około 9 na osiedlu Piasta. Do 97-letniej białostoczanki zapukał mężczyzna, który podawał się za pracownika wodociągów z informacją o awarii. 42-latek polecił kobiecie, aby ta odkręciła wodę w kuchni i obserwowała jej ciśnienie. Mężczyzna w tym czasie miał sprawdzić czy nie doszło do awarii w łazience. Kiedy pokrzywdzona stała w kuchni, do mieszkania weszła kobieta, którą rzekomy pracownik wodociągów przedstawił jako swoją "szefową". Po kilku minutach oświadczyli, że awaria nie pochodzi z tego mieszkania i wyszli. 97-latka po krótkiej chwili zorientowała się, że z mieszkania zniknęły jej oszczędności i biżuteria, o czym natychmiast powiadomiła Policję. Podała również rysopis podejrzanych.

Na miejsce natychmiast pojechały policyjne patrole. Dzięki współpracy służby dyżurnej, dzielnicowego i będących na miejscu patroli, już po kilku minutach "złodziejska para" została zatrzymana. 30-letnia kobieta i jej 42-letni wspólnik usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografia: KMP Białystok