Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. ..
logo
czytaj E-gazety prasa online


Pracownik okradł właściciela sklepu

2020-10-16

Kryminalni z białostockiej "jedynki" zatrzymali 27 letnie­go pracownika sklepu podejrzanego o kradzież z wła­maniem do sejfu. Łączna kwota strat to ponad 18 tysięcy złotych. Przy mężczyźnie mundurowi znaleźli również amfetaminę. 27 latek usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Białymstoku, we wto­rek, zatrzymali 27 latka podejrzanego o kradzież z włama­niem do sklepowego sejfu. Jak ustalili śledczy, pracownik jednego ze sklepów w centrum miasta dwukrotnie dopuś­cił się kradzieży. Do zdarzeń doszło we wrześniu i w paź­dzierniku. Wówczas, wykorzystując nieobecność właści­ciela sklepu, 27 latek otworzył sejf i zabrał w sumie ponad 18 tysięcy złotych. Wszystko wyszło na jaw, gdy właściciel podliczył utarg. O przestępstwie bezzwłocznie poinformował policjantów.

Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali nieucz­ciwego pracownika podejrzanego o kradzież z włama­niem. Dodatkowo, mundurowi przy 27 latku znaleźli nie­wielką ilość amfetaminy. Mieszkaniec powiatu białostoc­kiego usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków.

Zgodnie z kodeksem karny za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie nar­kotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok