Białostoccy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzieże, do których doszło w kilku drogeriach na terenie miasta
logo
czytaj E-gazety prasa online


Sprawca kradzieży w rękach policjantów

2020-07-17

Białostoccy policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzieże, do których doszło w kilku drogeriach na terenie miasta. Łupem mężczyzny padły między innymi perfumy i szczoteczki elektryczne o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, we wtorek po 11, otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w jednej z białostockich drogerii ukradł perfumy, a następnie uciekł. Przybyli na miejsce policjanci ustalili dokładny rysopis podejrzanego. W wyniku policyjnych ustaleń, już po kilkunastu minutach 19-latek został zatrzymany kilka ulic dalej.
Śledczy z białostockiej "jedynki" ustalili również, że mężczyzna może odpowiadać za inne kradzieże, do których doszło w okresie od maja do lipca na terenie Białegostoku. Łupem podejrzanego padły wówczas perfumy oraz szczoteczki elektryczne. Łączna kwota strat oszacowana przez pokrzywdzonych to ponad 4 tysiące złotych. 19-latek usłyszał 5 zarzutów kradzieży.

Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografia: KMP Białystok