Szacunkowa wartość rynkowa obu odzyskanych naczep to 440 tys. zł ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-07-22

Podlaska KAS i Straż Graniczna
odzyskały dwie naczepy

fot. KAS i SG

• Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Suwałk oraz Placówki SG w Rutce-Tartak odzys­kali dwie naczepy pochodzące z przestępstw.
• Wartość zabezpieczonych podczas wspólnych działań pojazdów to 440 tys. zł.
• Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby: 27-letni Litwin oraz 35-letni obywatel Rosji.

20 lipca br. funkcjonariusze suwalskiej KAS oraz Placówki SG w Rutce-Tartak w ramach wspólnych działań zatrzy­mali do kontroli w Suwałkach dwie ciężarówki z naczepa­mi typu chłodnia. Kierowcą pierwszego zestawu był 27-le­tni obywatel Litwy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała in­gerencję w pole numerowe VIN naczepy wyprodukowa­nej w 2019 roku.

W trakcie sprawdzania dokumentów drugiego zestawu kierowanego przez 35-letniego Rosjanina okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Dodatkowo stwierdzo­no, że naczepa figuruje w Systemie Informacyjnym Schen­gen oraz bazie Interpolu jako utracona dzień wcześniej w Holandii.

Szacunkowa wartość rynkowa obu odzyskanych naczep to 440 tys. zł. Kierowcy wraz z pojazdami zostali zatrzyma­ni. Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjo­nariusze Policji z Suwałk.


st. asp. Maciej Czarnecki - Oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner