Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali dwie przyczepy kempingowe.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Odzyskano dwie przyczepy kempingowe

2020-10-26

fot. POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicz­nej odzyskali dwie przyczepy kempingowe. Ich wartość oszacowano na 150 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie w ramach prowadzonej akcji Joint Action Days Mobile 3 zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy wraz z lawetą. Kierowca, 67-letni obywatel Litwy przewoził dwie przyczepy kem­pingowe na francuskich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze sprawdzili legalność pochodzenia obu przyczep. Okazało się, że mają usunięte tabliczki znamio­nowe, a numery VIN są mechanicznie usunięte poprzez zeszlifowanie pola numerowego. W związku z uzasadnio­nym podejrzeniem, że przyczepy pochodzą z przestęp­stwa, kierowcę wraz z pojazdami zatrzymano. Mężczyzna oświadczył, iż przyczepy załadował na parkingu we Francji i miał je przewieźć na Litwę. Szacunkowa wartość przy­czepy Hobby De Luxe 460 LV wyprodukowanej w 2016 roku wynosi 70 tys. zł, a Hymer - Eriba Exciting 471 z 2017 roku 80 tys. zł.

Przyczepy kempingowe pozostają w dyspozycji funkcjo­nariuszy z Placówki SG w Augustowie. Obywatela Litwy przesłuchano w charakterze świadka i po zakończeniu czynności procesowych zwolniono.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner