Funkcjonariusze z Placówki SG w Lipsku odzyskali samochód o szacunkowej wartości 95 tys. zł
logo
czytaj E-gazety prasa online


Funkcjonariusze odzyskali samochód
o szacunkowej wartości 95 tys. zł

2021-01-07

fot. POSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lipsku odzyskali samochód marki Skoda Octavia o szacunko­wej wartości 95 tys. zł. Autem należącym do jednej z niemieckich wypożyczalni podróżowali dwaj obywatele Francji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali we wtorek (5 stycznia) w Lipszczanach do kontroli samochód marki Skoda Octavia. Pojazdem wypożyczonym w jednej z niemieckich firm podróżowali dwaj obywatele Francji. Cudzoziemcy oświadczyli, że jadą na Białoruś, by tam kupić wcześniej zarezerwowany samochód. Obywatele Francji nie posiadali przy sobie jednak niezbędnych dokumentów by móc wjechać na terytorium Białorusi. Funkcjonariusze podejrzewając, że cudzoziemcy przywła­szczyli auto z wypożyczalni wysłali zapytanie do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku odnośnie sprawdzenia legalności pochodzenia tego pojazdu. Okazało się, że auto zostało skradzione. Szacunkowa wartość skody z 2020 ro­ku wynosi 95 tys. zł.

Obywatele Francji w wieku 28 i 26 lat zostali zatrzymani i przekazani wraz z pojazdem funkcjonariuszom Policji z Augustowa.

W 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 29 pojazdów wartych w sumie ponad 3,5 mln zł.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner