Nielegalne papierosy warte blisko 950 tys. zł ujawnili funkcjonariusze POSG.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Ujawniono nielegalny towar
wart 950 tys. złotych

2020-11-09

fot. POSG

Nielegalne papierosy warte blisko 950 tys. zł ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Pol­ski zajmujących się paserstwem wyrobów tytoniowych.

W minionym tygodniu funkcjonariusze Podlaskiego Od­działu Straży Granicznej przeprowadzili działania w wyni­ku, których na dwóch posesjach w powiecie białostockim, przeszukali mieszkania, budynki gospodarcze oraz dwa pojazdy. W sumie w związku z podjętymi czynnościami ujawniono 1.341.200 sztuk papierosów bez polskich zna­ków akcyzy zapakowanych w pudełka kartonowe. Szacunkowa wartość ujawnionych nielegalnych wyrobów tytoniowych wynosi blisko 950 tys. zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa z tytułu nieod­prowadzonych podatków straciłby ponad 1,5 mln złotych.

W związku ze sprawą 3 obywateli Polski w wieku od 32 do 69 lat usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, za które grozi im wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru. Zabezpieczono również samochód typu bus wart 100 tys. zł, który był wykorzystany do przes­tępczej działalności.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner