Nielegalna broń i kradzione elektronarzędzia odnalezione przez policjantów w samochodzie
logo
czytaj E-gazety prasa online


Nielegalna broń i kradzione elektronarzędzia odnalezione przez policjantów w samochodzie

2020-06-09

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie przewoził kradzione elektronarzędzia. Mundurowi znaleźli również nielegalną broń i ponad 80 sztuki amunicji. 41-latek usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz paserstwa. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed 18, w Fastach, kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku wraz z policjantami "drogówki" zatrzymali do kontroli kierowcę citroëna.
Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może posiadać przedmioty pochodzące z kradzieży. W trakcie sprawdzania pojazdu ich przypuszczenia potwierdziły się. W samochodzie 41-letniego mieszkańca gminy Tykocin mundurowi znaleźli młot udarowy, wyrzynarkę oraz szlifierkę, które po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazały się kradzione.
W czasie przeszukania samochodu, policjanci za fotelem kierowcy znaleźli broń palną oraz 84 sztuki amunicji. Ustalili, że mężczyzna nie miał na nią pozwolenia. 41-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia oraz paserstwa. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografia: KMP Białystok