Kryminalni z białostockiej "trójki i "czwórki" zatrzymali dwie kobiety podejrzane o usiłowanie rozboju na 24-latku...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Dwie zatrzymane za usiłowanie rozboju

2020-09-23

Kryminalni z białostockiej "trójki i "czwórki" zatrzymali dwie kobiety podejrzane o usiłowanie rozboju na 24-latku. Napastniczki zaprosiły pokrzywdzonego do mieszkania, po czym grożąc nożem i szczując psem, zażądały od niego 10 tysięcy złotych. 21-latka i jej o rok starsza koleżanka jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane. Decyzją sądu trafiły na 3 miesiące do aresztu. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z III i IV Komisariatu Policji w Białymstoku zat­rzymali 21 i 22-latkę, które są podejrzane o usiłowanie rozboju. Do zdarzenia doszło w ubiegłą środę, na osiedlu Nowe Miasto w Białymstoku.
Napastniczki zaprosiły 24-latka do mieszkania. Chwilę później, kobiety przykładając mężczyźnie nóż do twarzy i szczując psem, zażądały od pokrzywdzonego 10 tysięcy złotych. W przeciwnym razie, miały opublikować jego nagie zdjęcia w internecie. Mężczyzna po wyjściu z miesz­kania, od razu powiadomił o całym zdarzeniu policjantów.
Pracujący nad sprawą kryminalni, jeszcze tego samego dnia zatrzymali napastniczki w ich miejscu zamieszkania. 21 i 22-latka usłyszały już zarzuty usiłowania rozboju. Decyzją sądu obie kobiety trafiły na 3 miesiące do aresztu.

Zgodnie z Kodeksem karnym za usiłowanie rozboju przy użyciu noża grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok