W wyniku kontroli stwierdzono, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Naczepa warta 150 tys. zł odzyskana

2021-05-10


fot. POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Grani­cz­nej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odzyskali skradzioną w Holandii naczepę. Jej wartość oszacowano na 150 tys. zł.

W minioną sobotę funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami suwalskiej KAS zatrzymali do kontroli tira z naczepą kierowanego przez 34-letniego Rosjanina. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że naczepa marki Krone figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Interpolu jako skradziona 1 lutego 2021 roku na terytorium Holandii.

W wyniku dalszej kontroli stwierdzono, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Wartość odzyskanej naczepy wyprodukowanej w 2017 roku oszacowano na 150 tys. zł.

Zatrzymany obywatel Rosji wraz z naczepą pochodzącą z przestępstwa zgodnie z właściwością został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji w Suwałkach. Samochód ciężarowy marki Krone został oddany właści­cie­lowi firmy przewozowej.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner