40-letni kierowca decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Swój "lot" z narkotykami zakończył na słupie

2020-11-27

fot. KMP Białystok

Policjanci zatrzymali 40-latka, który będąc pod wpły­wem środków odurzających, skończył swoją jazdę sa­mochodem na słupie z sygnalizacją świetlną. W volk­swagenie kierowcy mundurowi znaleźli blisko 150 gra­mów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W sobotę tuż po 17, policjanci z Wydziału Ruchu Drogo­wego białostockiej komendy, otrzymali zgłoszenie o zda­rzeniu drogowym w centrum miasta.
Policjanci będąc na miejscu zastali 40-letniego kierowcę. Jak wstępnie ustalili, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W efekcie przejechał pas zieleni w rejonie ulicy Piłsudskiego, uszkadzając przy tym znaki i urządzenia drogowe. Samochód ostatecznie zatrzymał się na słupie z sygnalizacją świetlną.

Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie wykazało, że mężczyzna kierował volkswagenem, będąc pod wpływem środków odurzających. W trakcie czynności policjanci z białostockiej "drogówki" znaleźli w samocho­dzie 40-latka blisko 150 gramów białej substancji i niezna­czną ilość suszu roślinnego. Wstępne badania narkoteste­rem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowej oraz posiadania narkotyków. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 40-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner