MIKOŁAJ KOPERNIK – GENIUSZ Z TORUNIA - 9 września 2020r., Ratusz w Białymstoku - godz. 11.00....
logo
czytaj E-gazety prasa online


MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW

2020-09-03

Wznawiamy cykl spotkań w Oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przygotowany z myślą o seniorach. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, na których przybliżamy Państwu nasze wystawy i zbiory. Dniem spotkań jest ŚRODA, a opłata za bilet to symboliczne cztery złote.

Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10
MIKOŁAJ KOPERNIK – GENIUSZ Z TORUNIA
9 września 2020 r., godz. 11.00

Mikołaj Kopernik to jeden z najsłynniejszych polskich astronomów, twórca teorii heliocentrycznej. Mówi się o nim, że „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię”, ale Kopernik miał także wiele innych umiejętności i pasji. Za swojego życia był bardziej znany jako lekarz niż astronom. Ponadto był duchownym, miał ogromną wiedzę matematyczną, zajmował się ekonomią, a nawet bronił zamku w Olsztynie przed Krzyżakami. Zwiedzając wystawę sprawdzimy, jak wyglądało jego dzieciństwo, czy jadł toruńskie pierniki oraz jakie dolegliwości można było u niego wyleczyć. Dowiemy się również, w jakich okolicznościach zostało wydane dzieło „O obrotach sfer niebieskich” oraz jak działały używane przez Kopernika instrumenty astronomiczne.

Czas trwania: ok. 45 min.
Koszt: 4 zł/os.
Liczba uczestników w grupie do 12 osób.
Obowiązują zapisy ☎ (85) 740-77-42 lub 509 336 740.

Prosimy, żeby pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid 19. Zwiedzanie dostępne będzie tylko dla osób posiadających własne maski zasłaniające usta i nos. Zwiedzający obowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym umieszczonym przy wejściu do budynku.

Tekst i fotografia: Muzeum Podlaskie w Białymstoku

baner