Od 16 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-02-18

E-wizyta w języku migowym PJM

Od 16 lutego ZUS uruchomił e-wizyty w języku migo­wym PJM. Szacuje się, że poważny uszczerbek słuchu ma około 900 tys. Polaków, a liczba Głuchych osób w Polsce sięga około 500 tys. To właśnie z myślą o tej grupie naszych klientów dążymy do zniesienia barier komunikacyjnych, które bardzo często uniemożliwiają im samodzielne załatwianie spraw i osobisty kontakt z pracownikiem.

- E-wizyta to wideorozmowa z ekspertem ZUS, która umożliwia załatwienie większości spraw bez konieczności wychodzenia z domu. Wideospotkania w białostockim Oddziale ZUS wprowadzone zostały w październiku 2020, a codziennie taką formę kontaktu wybiera kilkaset osób w całym kraju. W ten sposób nasi klienci mogą załatwić sprawy dotyczące emerytur i rent, zasiłków, kwestii związanych z prowadzeniem firmy, czy potwierdzeniem profilu PUE - informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Aby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. Od 16 lutego nasi klienci mogą umawiać się na konsultacje w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizyta w języku migowym to szansa na samodzielne załatwienie sprawy z ekspertem ZUS bez konieczności wychodzenia z domu.

Aby zarezerwować e-wizytę należy na stronie www.zus.pl /e-wizyta wybrać „umów e-wizytę”, a następnie w prawym górnym rogu wybrać „umów e-wizytę w języku migowym (PJM)”. W kolejnym kroku należy wskazać temat wideorozmowy oraz zaznaczyć jej termin.

Warto dodać, że e-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące. Na stronie e-wizyt zastosowane zostały kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Tekst i grafika: Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

baner