Gmina Mielno serdecznie zaprasza wszystkich turystów do siebie
logo
czytaj E-gazety prasa online


Mielno czeka na turystów

2020-07-03

fot. PAP

Pewnie ciężko byłoby znaleźć kogoś, kto nie lubi urlopów. Można spędzać je w różny sposób, lecz bez wątpliwości jedną z najpopularniejszych form jest wyjazd nad morze. Plaża, piasek, słońce – to dla wielu Polaków synonimy udanego wypoczynku. Wszystko to, jak i więcej, znaleźć można w Gminie Mielno, która zaprasza turystów na bezpieczne wakacje.

Samorząd znany jest z ogromnej popularności w kraju i za granicą, ale również z dużej wewnętrznej różnorodności, ponieważ w każdej z miejscowości przyjezdni znajdą coś innego. – Często słyszymy, że turyści muszą sami poznać Mielno, Sarbinowo, Mielenko, Chłopy, Łazy, Gąski i Niegoszcz, by wtedy przekonać się na własnej skórze, które miejsce najbardziej im odpowiada. Pomimo tego, że jesteśmy niewielką gminą, to zróżnicowanie jest na tyle duże, iż naprawdę każdy może znaleźć dla siebie coś ciekawego – mówi Mirosława Diwyk-Koza, rzecznik prasowy mieleńskiego magistratu.

Lato 2020 będzie wyjątkowe przez panującą pandemię. Pewnie wszyscy zastanawiają się, jak zachowają się Polacy i czy pozostaną w domach, czy może wyjadą na wakacje. Innymi kwestiami jest to, czy potencjalne wyjazdy będą takie jak dotychczas, czy może  zmieni się ich specyfika np. cel podróży, długość urlopu itp. Na pytanie do władz Mielna o to, jak wyobrażają sobie tegoroczne lato, otrzymano jednoznaczną odpowiedź.

– Jesteśmy przekonani, że turyści do nas przyjadą. Już na ten moment zaobserwowaliśmy wzmożony ruch przyjezdnych, a to przecież dopiero początek wakacji. Z informacji od przedsiębiorców wiemy, że turyści w tym roku szukają nieco krótszych turnusów, które rezerwują na ostatnią chwilę. Być może właśnie to będzie domeną tegorocznego lata – stwierdza Olga Roszak-Pezała, burmistrz Mielna.

Przyjazd nad morze to dla wielu osób nie tylko wypoczynek, ale i kuracja zdrowotna. Nie od dziś wiadomo, że nadbałtyckie powietrze jest najczystsze w kraju, a morska bryza dostarcza ludziom potrzebne pierwiastki takie jak jod. Ponadto bezpośrednie przebywanie w otoczeniu morza jest wybawieniem dla alergików, ponieważ dopiero wtedy mogą cieszyć się swobodnym oddychaniem bez myśli o pyłkach. Wydaje się, że decyzja o spędzeniu urlopu nad Bałtykiem powinna być naturalna, lecz czy w dobie pandemii będzie to bezpieczne?

– Nie mamy żadnego potwierdzonego zgłoszenia o zakażonych koronawirusem na terenie Gminy Mielno. Pomimo tego utworzyliśmy specjalny sztab kryzysowy, dzięki czemu jesteśmy w stałym kontakcie m.in. z policją i sanepidem. Wprowadziliśmy w życie wszelkie wytyczne w sprawie plaż i przestrzeni publicznej. Przygotowaliśmy dla naszych przedsiębiorców szkolenia i niezbędnik w tematyce zachowania maksymalnego poziomu bezpieczeństwa przed ewentualną transmisją zarażeń. Ważne jest też to, aby wszyscy przyjezdni stosowali się do panujących obostrzeń oraz zaleceń. Na ten moment mogę zdecydowanie powiedzieć, że Gmina Mielno jest bezpieczna i serdecznie zapraszamy wszystkich turystów właśnie do nas – dodaje Olga Roszak-Pezała.

Źródło: Centrum Prasowe PAP
http://kurier.pap.pl/node/2034

baner