Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 20-latkę podejrzaną o oszustwo ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Seniorka dała się oszukać metodą „na wypadek”

2020-11-18

fot. KMP Białystok

Podlascy policjanci zatrzymali w Warszawie 20-latkę podejrzaną o oszustwo. Kobieta podając się za „mece­naskę” wyłudziła od seniorki 65 tysięcy złotych. 20-latka usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafiła na 3 mie­siące do aresztu

W połowie października białostoczanka straciła oszczęd­ności swojego życia. Seniorka dała się oszukać metodą „na wypadek”. Na telefon stacjonarny pokrzywdzonej za­dzwonił mężczyzna, który podając się za syna seniorki oznajmił, że potrącił na przejściu dla pieszych ciężarną kobietę. Dodał, że może uniknąć kary więzienia, ale potrze­buje pieniędzy. Chwilę później do rozmowy włączył się "policjant", który potwierdził wersję rzekomego syna seniorki. Niestety mieszkanka Białegostoku uwierzyła w historię oszustów i instruowana przez nich przekazała pie­niądze fałszywej mecenas. W efekcie straciła 65 tysięcy złotych.

Dzięki wnikliwej pracy podlaskich kryminalnych, do zatrzy­mania "mecenas" doszło w niedzielę w jednym z warszaw­skich hoteli. 20-latka w procederze oszustwa pełniła funk­cję „odbieraka”, czyli osoby, której pokrzywdzona bezpoś­rednio przekazała pieniądze. Warszawianka usłyszała zarzut oszustwa. Decyzją sądu trafiła na 3 miesiące do aresztu.

Tekst i fotografie: KMP Białystok