6 grudnia o godz. 16.00 miejska choinka, ulice i place rozbłysły tysiącami światełek ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Świąteczne iluminacje w Białymstoku

2020-12-07

fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

Od 6 grudnia można podziwiać Białystok w odświętnej szacie. O godz. 16.00 miejska choinka, ulice i place roz­błysły tysiącami światełek. Dzięki świątecznym ilumi­nacjom spacery białostoczan w centrum miasta będą naprawdę magiczne, niezapomniane. Bożonarodzeniowa aura będzie nam towarzyszyła do końca stycznia 2021r.

Trzeba przyznać, że w tym roku Białystok wygląda nie mniej odświętnie niż w poprzednich latach. Bożonarodzeniową atmosferę zawdzięczamy efektownym dekoracjom świetlnym, które zdobią główne ulice, place i skwery.

– Jestem dumny z tego, jak prezentuje się udekorowany świątecznie Białystok. Piękne ozdoby na placach, ulicz­nych latarniach i drzewach oddają niepowtarzalną atmo­sferę Bożego Narodzenia, a efektowna choinka na Rynku Kościuszki zapowiada rodzinne, przytulne święta w gronie najbliższych – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jak co roku, miejska choinka stanęła nieopodal restauracji Astoria. Towarzystwa dotrzymują jej nowe dekoracje świe­tlne w kształcie prezentu świątecznego, bombki i sań z re­niferami. Przy fontannie stanął podświetlony napis #Biały­stok. Na plac przed Teatr Dramatyczny wróciły postacie z czasów Branickich. Przy Pałacu Branickich stanęła kareta z końmi, zagościły tam także świetlne figury Branickich.

Ponadto ozdobione zostały między innymi: Plac NZS, drzewka przy Rynku Kościuszki, fontanna przy Ratuszu, Rajskie Drzewko na Placu Jana Pawła II, rondo Lussy. Na ulicy Lipowej pojawiły się przewieszki uliczne, a drzewa zostały udekorowane świetlnymi sznurami. Wzdłuż odci­nków takich ulic, jak Curie-Skłodowskiej, Lipowa, Suraska, Rynek Kościuszki, Kilińskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, na latarniach zostały zamontowane dekoracje typu choin­ki, kule, dzwonki, korony, żyrandole, parasole i inne.

Jednocześnie od 6 grudnia na Rynku Kościuszki odbywa się bożonarodzeniowy jarmark, który potrwa do 20 grud­nia. Jest czynny codziennie w godz. 12.00-20.00.

Tekst: Agnieszka Błachowska /UM Białystok