Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, 2-4 października 2020r.
logo
czytaj E-gazety prasa online


Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus,
2-4 października 2020r.

2020-09-24

fotka

Stanisław Soyka, Mariusz Lubomski i Katarzyna Żak – to artyści, którzy wystąpią w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, w dniach 2–4 października w Białymstoku.

To już 12. edycja festiwalu organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury. Impreza powstała z chęci spotkania, promowania i konfrontowania ze sobą młodych artystów, obiecujących adeptów sztuki wokalnej w Polsce. Uczestników ocenia profesjonalne jury. W tym roku będą to Janusz Strobel, Włodzimierz Nahorny, Jan Wołek i Nula Stankiewicz.

– Cieszymy się bardzo, że udało się nam doprowadzić do organizacji tego festiwalu, bo wszyscy się martwiliśmy, że z powodu stanu epidemiologicznego nie będzie to możliwe – mówiła na konferencji prasowej Barbara Bojaryn-Kazberuk, dyrektor PIK. – Szczęśliwie okazało się, że nie zniechęciło to w żaden sposób uczestników. Mieliśmy 40 zgłoszeń, a do prezentacji jury zakwalifikowało 20 osób.

Festiwal otworzy 2 października recital Stanisława Soyki. Dzień później odbędą się przesłuchania konkursowe uczestników i koncert Mariusza Lubomskiego. 4 października to finał, czyli występ ubiegłorocznej laureatki pierwszej nagrody Anny Zawadzkiej, prezentacje laureatów tegorocznej edycji oraz Katarzyna Żak z recitalem „Miłosna Osiecka”.

– Ten dwunasty festiwal jest cały o miłości. W sposób różny pokazywanej i wyśpiewywanej – przekonywała na konferencji Magdalena Kruszyńska-Sosnowska, jedna z koordynatorek festiwalu. – Zapraszamy tych, którzy lubią atmosferę takich festiwali: specyficznych, pięknych, kameralnych.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Związku Artystów Scen Polskich, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Informacje o programie i biletach dostępne są na stronie www.pikpodlaskie.pl

Tekst i fotografie: Podlaski Instytut Kultury

baner