Białostocka Izba Administracji Skarbowej kolejny raz najlepsza w kraju
logo
czytaj E-gazety prasa online


Białostocka Izba Administracji Skarbowej kolejny raz najlepsza w kraju

2020-06-10

fot. pixabay.com

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku siódmy rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej w kategorii izb administracji skarbowej. W swoich kategoriach wyróżnienia otrzymały także podlaskie urzędy skarbowe

W XVI Rankingu Dziennika Gazety Prawnej, jak co roku, izby administracji skarbowej i urzędy skarbowe poddawano ocenie w dwóch kategoriach: skuteczność, czyli prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych oraz efektywność, która odzwierciedlała pracowitość urzędów – ich szybkość działania i podejmowania decyzji. Punkty z obu kategorii były sumowane i decydowały o ostatecznym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W tym roku, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, wygrywając jednocześnie w kategorii efektywności oraz zdobywając wyróżnienie w kategorii skuteczność. Od kilku lat białostocka Izba znajduje się w ścisłej czołówce rankingu. W tegorocznym zestawieniu doceniono też urzędy skarbowe z województwa podlaskiego, które zostały nagrodzone w ramach swoich kategorii.

Wśród małych urzędów skarbowych trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie miejsce w kategorii efektywność zajął Urząd Skarbowy w Kolnie, wyróżnienie w kategorii generalnej i trzecie miejsce w kategorii efektywność przypadło Urzędowi Skarbowemu w Augustowie, a wyróżnienie w kategorii efektywności otrzymał Urząd Skarbowy w Grajewie. W kategorii urzędów średnich, wysoko w rankingu znalazł się Urząd Skarbowy w Suwałkach, zdobywając trzecie miejsce w kategorii efektywność.

Tekst Podlaska KAS