Tylko do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady
logo
czytaj E-gazety prasa online


"Lekcje z ZUS" w tym roku wirtualnie

2020-11-19

fot. ZUS

- Tylko do 20 listopada szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać swoich uczniów do olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczniowie zmierzą się w pierwszym etapie olimpiady już 7 grudnia. Na laureatów olimpiady czekają cenne nagrody i inde­ksy na studia na wielu uniwersytetach - informuje Kata­rzyna Krupicka, rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego.

Już po raz siódmy Zakład Ubezpieczeń Społecznych zap­rasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Z roku na rok pro­jekt cieszy się coraz większą popularnością. Do tej pory wzięło w nim udział blisko 323 tys. uczniów z całej Polski. Prawie połowa z nich wzięła udział w olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

W czasie 4 lekcji uczniowie dowiadują się, po co się ubez­pieczamy, jakie świadczenia nam przysługują, kiedy jeste­śmy ubezpieczeni, od czego zależy wysokość emerytury oraz jak otworzyć własną firmę, opłacać składki i kontak­tować się z ZUS-em elektronicznie. Ta wiedza pozwoli im świadomie, po zakończeniu edukacji, wkroczyć na rynek pracy.

W tym roku do „Lekcji z ZUS” w naszym regionie przystą­piło 835 uczniów z 18 szkół ponadpodstawowych. To właś­nie oni mogą sprawdzić zdobytą wiedzę o ubezpiecze­niach społecznych podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

- Zgłoszenia do Olimpiady są przyjmowane do 20 listopa­da. Scan zgłoszenia można przesłać na adres mailowy do koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji. W białostockim oddziale ZUS jest nim Alicja Koczta, mail: Alicja.Koczta@zus.pl. Pierwszy etap olimpiady odbędzie się przez internet już 7 grudnia. Na zwycięzców etapu centralnego czekają cenne nagrody i indeksy na studia na wielu uczelniach wyższych. Tytuł laureata lub finalisty olimpiady od przyszłego roku szkolnego będzie też zwal­niał uczniów z pisemnej części egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości – dodaje rzeczniczka.

Więcej informacji o olimpiadzie można znaleźć na stronie www.zus.pl oraz na https://www.facebook.com/olimpiadaoubezpieczeniachspolecznych.

Tekst i grafika: Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

baner