Dramaturżka Białostockiego Teatru Lalek, Marta Guśniowska nagrodzona!
logo
czytaj E-gazety prasa online


Dramaturżka Białostockiego Teatru Lalek,
Marta Guśniowska nagrodzona!

2020-11-19

Marta Guśniowska

W środę, 18 listopada, poznaliśmy laureatów 26. edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Wśród laureatów znalazła się Marta Guśniowska, dramaturg Białostockiego Teatru Lalek. Komisja Artystyczna postanowiła przyznać jej nagrodę w kategorii „najlepszy dramat” za teksty: „Kto się boi Pani Eś”, Wielkie mi coś” i „Tchórzofretka.

A już w najbliższy weekend (21 – 22 listopada) Białostocki Teatr Lalek zaprasza na teatralną ucztę z dramatami Marty Guśniowskiej. Familijne spektakle: „Kaszalot” w reżyserii Anny Retoruk oraz „Ony” w reżyserii Jacka Malinowskiego, będzie można obejrzeć nie ruszając się z domu za pomo­cą kanału www.btl.ppv-stream.pl.

W sobotę (21 listopada) o godz. 16.00 i niedzielę (22 listo­pada) o godz. 15.00 wsiądziemy do pociągu z Kaszalotem i wyruszymy w niesamowitą przygodę, aby odnaleźć odpo­wiedź na… nurtujące pytanie.

Kim jest Ony? Poznajemy go jako ośmiolatka, towarzyszy­my mu przez całe życie, a rozstajemy się u jego schyłku. Spektakl, w którym odnajdą się dzieci i dorośli, będzie można zobaczyć w sobotę (21 listopada) o godz. 19.00 oraz w niedzielę (22 listopada) o godz. 18.00.
Zapraszamy!

Tekst i fotografia: Białostocki Teatr Lalek

baner