Na scenie pojawiać się będą goście specjalni w tym z Argentyny - serwujący intrygujące niespodzianki ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-06-28

Festiwal Sztuki „Las Rąk” w Supraślu

W imieniu organizatorów i wykonawców zapraszamy na imprezę plenerową pn. Festiwal Sztuki „Las Rąk”, która odbędzie się 4 lipca (niedziela) 2021 r. w Supraślu.

Kulturalny event w tym roku skupi się na koncertach oraz pokazach teatralnych. Wystąpi białostocki zespół dziecię­co-młodzieżowy „Winnica” grający muzykę worship oraz Schola Adonai z zespołem w koncercie „Bogu Dźwięki” wykonująca utworu z pogranicza soul/worship i gospel. Obie grupy doskonale nawiązują kontakt z publicznością angażując ją do wspólnego śpiewania, tańca i refleksji. Dodatkowo na scenie pojawi się dwukrotnie podkrakowski teatr „Eden” z przedstawieniami, które zawsze na długo zapadają w pamięci widzów. Przez całą imprezę w formie krótkich wejść na scenie pojawiać się będą goście specja­lni w tym z Argentyny - serwujący intrygujące niespodzia­nki.

Gwiazda wieczoru - Schola Adonai z zespołem w koncer­cie „Bogu Dzwięki” pracuje pod kierownictwem muzycz­nym Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela i lidera Akademickiej Scholi „Adonai” przy białostockiej Katedrze, a także autora projektu "Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek". Towarzyszą mu muzycy tworzący zes­pół instrumentalny oraz czterogłosowy chór. Dorobkiem artystów jest nagrana i wydana w 2015 roku płyta CD z czterema autorskimi utworami, z których jeden - "Serca gotowe" wraz z teledyskiem stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016 oraz pełnowymiarowa płyta CD wydana w 2017 r. ze studyjnym materiałem znanym już z koncertów. Płyta nosi tytuł "Ocaliłeś mnie" i zawiera 12 autorskich utworów. Tytułowa piosenka z tej płyty ma na kanale YouTube ponad 1,5 mln wyświetleń. Charakterystycznym akcentem koncertu jest pokaz na telebimie obrazów z piasku sypanych na żywo do każdego z wykonywanych utworów.

Impreza będzie zorganizowana na bardzo wysokim pozio­mie technicznym – organizatorzy zadbali o profesjonalną scenę, wysokiej jakości nagłośnienie oraz oprawę świetl­ną. Nieprzypadkowo na imprezę wybrano urokliwy i poje­mny amfiteatr supraskiego rynku gdzie zieleń i pobliska rzeka koresponduje z pięknymi zabytkami oraz infrastruk­turą gastronomiczną.

Festiwal „Las Rąk” jest start-upem większego, obliczonego na lata ciągu spotkań kulturalnych zaangażowanych wo­kół różnych dziedzin sztuki, które będą sukcesywnie pre­zentowane – zawsze z założeniem atrakcyjnej formy prze­kazu i odbioru.

Program:
✔ 16.00 - rozpoczęcie
✔ 16.30 - Prawdziwy Skarb - teatr EDEN
✔ 17.30 - koncert - WINNICA
✔ 18.30- Zagubiona owieczka - teatr EDEN
✔ 19.30 – Schola Adonai - koncert BOGU DŹWIĘKI

Organizator: Fundacja „W Dobrym Tonie”
Współorganizator: Gmina Supraśl
Partner Festiwalu: Województwo Podlaskie

Zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podlaskiego i Gminy Supraśl


Tekst i grafika: Organizatorzy

baner