Zabezpieczony Land Rover, którego wartość została oszacowana na 135 tys. złotych został przekazany funkcjonariuszom Policji...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Odzyskali skradziony Land Rover

2021-04-28


fot. POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicz­nej na drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach ujawnili i zabezpieczyli samochód pochodzący z prze­s­tępstwa o wartości 135 tys. zł.

Wczoraj (27.04.2021 r.) do odprawy na wyjazd z Polski zgłosiło się dwóch obywateli Białorusi, którzy na lawecie przewozili wyprodukowany w 2013 roku samochód marki Range Rover Sport. W trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili ingerencję osób trzecich w polu numerowym przewożonego auta. Badanie przy pomocy specjalisty­cz­nych urządzeń potwierdziło, że numer identyfikacyjny VIN został przerobiony. Ponadto przeprowadzona kontrola pojazdu pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że pod oryginalnym numerem VIN auto figuruje w bazie Interpol jako utracone na terytorium Rosji.

W związku z powyższym 42 - letniego kierowcę wraz z 40 - letnim pasażerem zatrzymano. Po przesłuchaniu w charakterze świadka cudzoziemcom zezwolono na kontynuowanie podróży. Zabezpieczony Land Rover, którego wartość została oszacowana na 135 tys. złotych został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.


mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner