Kolejna próba przemytu papierosów w transporcie desek - udaremniona przez funkcjonariuszy KAS
logo
czytaj E-gazety prasa online


Kolejny duży przemyt papierosów
w rękach podlaskiej KAS

fot. KAS

• Transport desek miał być kolejną przykrywką dla dużego przemytu papierosów, który wykryliśmy na przejściu granicznym w Kuźnicy.
• Pod podłogą ciężarówki schowanych było blisko 13,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
• W ich znalezieniu pomógł rentgen którym prześwietlono podejrzaną naczepę auta.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Kuźnicy podczas prowadzonej kontroli wytypowali ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych prowadzoną przez obywatela Ukrainy. W aucie znajdował się transport desek, które miały trafić do jednej z fabryk na terenie Polski. Ciężarówka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, którzy skierowali ją na prześwietlenie skanerem rentgenowskim. Okazało się, że mieli rację. Po wyładowaniu towaru i odkręceniu płyt zabezpieczających skrytkę, w podłodze naczepy w tzw. korycie, znaleźliśmy 13,5 tys. paczek papierosów, które kierowca próbował nielegalnie wwieźć do Polski.

Gdyby przemycane papierosy sprzedano w Polsce skarb państwa straciłby ponad 300 tys. zł.

Kierowcy postawiono zarzuty dotyczące próby przemytu papierosów i przesłuchano w charakterze podejrzanego. Przyznał się do próby przemytu i złożył wyjaśnienia. Za taki czyn grozi wysoka kara grzywny.

Deski są w ostatnim czasie popularną przykrywką dla przemytu papierosów. Przed tygodniem na przejściu granicznym w Bobrownikach ujawniliśmy przemyt 16,5 tys. paczek papierosów, które także ukryte były w transporcie desek.

Radosław Hancewicz - rzecznik prasowy Podlaskiej KAS

baner