Ciągnik siodłowy oraz naczepy o łącznej wartości 400 tys. zł, zostały zabezpieczone jako dowody rzeczowe w toczącym się postępowaniu...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-06-11

Funkcjonariusze policji i KAS odzyskali kradzione pojazdy


fot. KAS

• Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Suwałk odzyskali pochodzące z przestępstw cztery naczepy oraz ciągnik siodłowy.
• Wartość zabezpieczonych na terenie jednej z posesji w Augustowie pojazdów, to około 400 tys. zł
• Do sprawy zatrzymany został 50-letni mężczyzna, który usłyszał już zarzut paserstwa.

Na początku czerwca, funkcjonariusze KAS z Suwałk oraz kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w ramach wspólnych działań skontrolowali bazę oraz parkingi należące do jednej z augustowskich firm przewozowych. Podczas sprawdzania znajdujących się na placach pojazdów okazało się, że jeden z ciągników siodłowych oraz 2 naczepy figurują w policyjnych bazach jako utracone na terenie Unii Europejskiej.

Dodatkowo w kolejnych 2 naczepach mundurowi stwierdzili rozbieżności pomiędzy numerami VIN wybitymi na ramach, a znajdującymi się na tabliczkach znamionowych. Ciągnik siodłowy oraz naczepy o łącznej wartości 400 tys. zł, zostały zabezpieczone jako dowody rzeczowe w toczącym się postępowaniu.

Do sprawy został zatrzymany 50-letni mieszkaniec Augustowa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mu zarzutu paserstwa. Sprawę prowadzą augustowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Augustowie.

Śledczy podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają dalszych zatrzymań.


st. asp. Maciej Czarnecki - Oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner