Wartość części z BMW 730d XDrive M Sport oraz BMW X3 oszacowano na około 90 tys. zł....
logo
czytaj E-gazety prasa online


Wiózł kradzione części do dwóch BMW.

2020-10-14

fot. POSG

Wczoraj, 13 października br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali Litwina, który przewoził kradzione części pochodzące z dwóch aut marki BMW. Elementy pojazdów oszacowano na około 90 tys. zł.

W Augustowie patrol Straży Granicznej z miejscowej pla­cówki do kontroli zatrzymał samochód ciężarowy na lite­wskich numerach rejestracyjnych. Kierowca w naczepie oprócz trzech pojazdów przewoził części do samochodów marki BMW. Poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współ­pracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych w Świecku funkcjonariusze sprawdzili legalność pochodzenia prze­wożonych elementów. Okazało się, że silniki wraz ze skrzyniami biegów, a także elementy karoserii, zawiesze­nia oraz tapicerki pochodzą z dwóch aut marki BMW, które zostały skradzione w Wielkiej Brytanii. Wartość części z BMW 730d XDrive M Sport oraz BMW X3 oszacowano na około 90 tys. zł.

54 – letni obywatel Litwy został zatrzymany i wraz z częś­ciami został przekazany funkcjonariuszom Policji z Augus­towa.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner