Za wycięcie i kradzież drzewa z lasu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zatrzymany za wycięcie i kradzież drzewa
z lasu

2021-02-17

fot. KMP

Policjant z Posterunku Policji w Michałowie podczas wspólnej służby ze strażnikiem granicznym zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy z nieoświetloną przyczepą. Okazało się, że 36-letni kierowca wiezie na niej kradzione drzewo. Mieszkaniec gminy Michałowo został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Łączne straty to ponad 15 tysięcy złotych. Za wycięcie i kradzież drzewa z lasu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę tuż przed 22, na terenie gminy Michałowo, policjant z Posterunku Policji w Michałowie oraz strażnik graniczny podczas wspólnej służby, zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, że pojazd nie miał tablic rejestracyjnych, a przyczepa którą ciągnął, była nieoświetlona. Okazało się, że kierujący wiezie ścięte drzewo z lasu.

W trakcie kontroli mundurowi ustalili, że 36-latek nie ma żadnych dokumentów pozwalających na wycinkę drzewa i jego wywóz z lasu. Mężczyzna próbował wmówić funkcjo­nariuszom, że wiezie gałęzie i nie potrzebuje na nie poz­wolenia. Funkcjonariusze zatrzymali 36-latka, a przewożo­ny ładunek zabezpieczyli. Jak ustalili policjanci, mężczyz­na już wcześniej wywoził drzewo z lasu i składował je na posesji w gminie Michałowo. Łączne straty to ponad 15 ty­sięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut wycięcia i kradzieży drzewa z lasu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Tekst i fotografie: KMP Białystok