Od soboty (21 listopada) zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy
logo
czytaj E-gazety prasa online


Korekta rozkładów jazdy autobusów

2020-11-20

fot. UM Białystok

Od najbliższej soboty (21 listopada) zmieni się część roz­kładów jazdy białostockich autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców podróżujących autobusami do pracy.

Od soboty (21 listopada) zostaną wprowadzone kore­kty rozkładów jazdy linii: 10, 11, 15, 18, 24, 100, 106 i 112. Zmiany te maja zapewnić podróżnym możliwość prze­siadek między liniami zgłaszanymi przez pasażerów. Wprowadzone zostaną także dodatkowe kursy, a na ulice wyjedzie więcej autobusów dwuczłonowych.

– Do Białostockiej Komunikacji Miejskiej wpłynęło kilka próśb mieszkańców o skorygowanie godzin odjazdów autobusów, dlatego dostosowujemy rozkłady do potrzeb pasażerów – – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Jeżeli pojawiają się trudności z dojazdem lub powrotem z pracy, prosimy Państwa o kon­takt telefoniczny lub mailowy z BKM.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

Nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 21 listopada dos­tępne są już na stronie BKM w zakładce Przyszły rozkład jazdy. Będą także znajdowały się na przystankach tak, aby pasażerowie nie mieli kłopotu z ustaleniem godziny przy­jazdu poszczególnych autobusów.

Ze względu na pandemię i wprowadzone przez rząd obo­strzenia z Białostockiej Komunikacji Miejskiej korzysta o wiele mniej pasażerów, niż wcześniej. Wielu pracowników białostockich firm i instytucji, uczniowie i studenci pracują i uczą się w trybie zdalnym. Starsze osoby także pozostają w domach. Dlatego od tygodnia w Białymstoku obowiązu­je zmieniony rozkład jazdy autobusów.

Tekst: Eliza Bilewicz-Roszkowska /UM Białystok