Tytoniowa kontrabanda warta blisko 800 tys. zł na prywatnej posesji...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Dom wypełniony nielegalnymi papierosami wartymi 800 tys. zł

2020-12-31


fot. POSG

Tytoniową kontrabandę wartą blisko 800 tys. zł ujawnili wczoraj (30.12.2020r.) na prywatnej posesji funkcjonariu­sze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że na jednej z posesji w powiecie sejneńskim mogą być magazynowane niele­galne papierosy. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i garażu funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach przy wsparciu sejneńskich policjantów ujawnili ponad 56 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 800 tys. złotych. Papierosy tuż przed ich ujawnieniem właścicielka posesji próbowała ukryć w różnych miejscach w domu takich jak zmywarka czy piec centralnego ogrzewania.

37- letnia kobieta i 41- letni mężczyzna, właściciele posesji zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzut popełnienia przes­tępstwa karnego skarbowego, za które grozi wysoka grzy­wna i utrata nielegalnego towaru.

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w 2020 roku ujawnili w sumie nielegalne papierosy warte ponad 38,9 mln złotych.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner