9 przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników szpitala BCO
logo
czytaj E-gazety prasa online


9 przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników szpitala BCO

2020-06-05

fot. pixabay.com

Informujemy, że wciąż spływają do nas wyniki ok. 200 przesiewowych testów wykonanych w środę (3.06) personelowi BCO. Otrzymaliśmy informację o kolejnym dodatnim wyniku. To dziewiąty potwierdzony przypadek zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników BCO. Zakażoną osobą jest pracownik administracji, który miał kontakt z personelem zakładu patomorfologii. Od poniedziałku był w izolacji domowej.

Przypominamy, że testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonujemy także pacjentom do planowych przyjęć na oddziały szpitalne, a także pacjentom wypisywanym do domu. W sumie, przez ostatnie dwa miesiące pobraliśmy ponad 3 tysiące wymazów (ok. 2100 pracownikom BCO i ok. 1100 pacjentom).

W związku z dynamiczną sytuacją, decyzją dyrekcji szpitala rozpoczynamy sukcesywną dekontaminację przestrzeni szpitalnej. Od niedzieli zdekontaminowaliśmy pomieszczenia w zakładzie patomorfologii, radioterapii i administracji. Prowadzimy dekontaminację na oddziale onkologii klinicznej, dlatego też do piątku (5.06) włącznie wstrzymujemy planowe przyjęcia pacjentów na części oddziału. Pacjenci przebywający na oddziale zostali poddani przesiewowym testom i wypisani do domu z informacją o konieczności pozostania w izolacji do czasu otrzymania wyników. Pacjenci, u których leczenie nie mogło zostać przerwane na czas dekontaminacji przeniesieni zostali na inny oddział szpitalny.

Zakład patomorfologii od piątku wznowił swoją pracę. Pacjenci zakładu radioterapii są napromieniani zgodnie z grafikiem. Lekarze z ujemnym wynikiem testu przyjmują pacjentów na bieżąco w trybie dyżurowym. Przypominamy, że z zakładem radioterapii można się kontaktować pod numerem ☎ 573 424 968.
W zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim i Powiatowym Inspektorem Sanitarnym. Praca szpitala jest kontynuowana z zachowaniem obowiązujących procedur i wzmożonej ochrony.

Monika Mróz - Rzecznik Prasowy BCO

baner