34-letniemu kierowcy fałszywego policjanta grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


34-latek usłyszał zarzut oszustwa

2021-03-19

fot. KMP Białystok

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Prze­ciwko Mieniu z białostockiej komendy wspólnie z kry­minalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białym­stoku, zatrzymali na terenie Mazowsza 34-latka. Był on kierowcą fałszywego policjanta, który w styczniu odebrał od seniorki 10 tysięcy złotych oraz biżuterię. Mieszkaniec województwa mazowieckiego usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W styczniu do białostoczanki zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta. Przekazał jej informację, że w ZUS-ie doszło do włamania oraz kradzieży dokumentów senio­rki. Dodał, że przestępcy mogą teraz włamać się na jej konto, a także wziąć kredyt na jej dane. Rzekomy policjant polecił seniorce, aby ta wszystkie swoje wartościowe rze­czy i pieniądze przekazała funkcjonariuszowi, który się po nie zgłosi. Niestety kobieta uwierzyła w historię oszustów i przekazała 10 tysięcy złotych oraz biżuterię o nieustalonej wartości.

We wtorek, policjanci z Wydziału do Walki z Przestęp­czo­ścią Przeciwko Mieniu z białostockiej komendy wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białym­stoku, zatrzymali do tej sprawy 34-letniego mieszkańca województwa Mazowieckiego. Śledczy ustalili, że męż­czy­zna przywiózł pod wskazany adres rzekomego policjanta, który odebrał od seniorki pieniądze oraz biżuterię. 34-latek usłyszał zarzut oszustwa. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Tekst i fotografie: KMP Białystok