37-letniemu właścicielowi papierosów grozi wysoka grzywna oraz przepadek papierosów
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-01-13

Białostocka KAS przechwyciła
nielegalne papierosy

fot. KAS

• 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbo­wych akcyzy przechwycili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
• Nielegalny towar o wartości blisko 30 tys. zł znajdował się w samochodzie zaparkowanym na jednym z parkin­gów w centrum Białegostoku.
• 37-letniemu właścicielowi papierosów grozi wysoka grzywna.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS skontrolowali skodę octa­vię zaparkowaną na jednym z parkingów w centrum Bia­łegostoku. Z ustaleń mundurowych wynikało, że w aucie za kierownicą którego siedział 37-letni białostoczanin, mogą być ukryte nielegalne papierosy. Podczas przeszu­kania samochodu podejrzenia kontrolujących potwierdziły się. W bagażniku oraz na tylnej kanapie skody znajdowały się kartony w papierosami bez polskich znaków skarbo­wych akcyzy – w sumie 2 tys. paczek.

Wobec białostoczanina funkcjonariusze KAS wszczęli pos­tępowanie karne skarbowe, do którego zabezpieczone zostały papierosy warte blisko 30 tys. zł. Mężczyzna przyz­nał się do nielegalnego towaru. Grozi mu wysoka grzywna oraz przepadek papierosów.

st. asp. Maciej Czarnecki - oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner