Imigrant z Afganistanu ukryty w ciężarówce przewożącej cytryny ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-01-05

Imigrant z Afganistanu ukryty w ciężarówce

fot. KAS

• Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Placówki Straży Granicznej w Augustowie zatrzymali obywatela Afgani­stanu, który ukrył się w ciężarówce przewożącej cytryny.
• Pasażer „na gapę" swoją nielegalną podróż rozpoczął w Serbii.

W niedzielę w nocy, policjanci z Komendy Powiatowej Po­licji w Augustowie otrzymali zgłoszenie, że na stacji ben­zynowej w Sztabinie, z ciężarówki na macedońskich nu­merach rejestracyjnych słychać krzyki.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak ustalili, kie­rowca ciężarówki zatankował paliwo, a następnie zat­rzymał się na parkingu. Po chwili usłyszał dobiegające z naczepy krzyki w nieznanym mu języku. Dodał, że na granicy serbsko-węgierskiej miał już kontrolę, w wyniku której funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali trzech obcokra­jowców. Podejrzewał, że w ciężarówce może być jeszcze jeden mężczyzna

Na miejsce przybyli funkcjonariusze z KAS z Augustowa i Straży Granicznej z augustowskiej placówki. Mundurowi wspólnie otworzyli naczepę. W środku był 22-letni obywa­tel Afganistanu. Okazało się, że mężczyzna chciał doje­chać do Francji ciężarówką, która zmierzała na Litwę. Został on przekazany funkcjonariuszom z Placówki Straży Granicznej w Augustowie.

st. asp. Maciej Czarnecki - oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner