Policjanci z „drogówki” kontrolują autobusy, które przewożą dzieci do szkół...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjanci kontrolują „gimbusy”

2020-09-08

Policjanci z „drogówki” kontrolują autobusy, które przewożą dzieci do szkół na terenie powiatu białostockiego. Celem prowadzonych kontroli jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, które docierają do szkół zbiorowymi środkami transportu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzą wzmożone kontrole autobusów, które dowożą uczniów do szkół na terenie całego powiatu. Policyjne działania wpisują się w ogólnopolską akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem realizowanych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w zakresie środków transportu wykorzystywanych do przewozu dzieci i młodzieży. Mundurowi, podczas kontroli, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdów oraz ich oznakowanie. Funkcjonariusze kontrolują ponadto wymagane dokumenty i uprawnienia kierowców, jak również ich stan trzeźwości.

Policjanci podkreślają, że takie działania będą kontynuowane przez cały rok szkolny. Jednocześnie, w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, mundurowi przypominają o używaniu elementów odblaskowych.

Tekst i fotografie: KMP Białystok