„Fundamenty 2020” to druga edycja wydarzenia kulturalnego organizowanego w dniach 1–3 września...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Fundamenty 2020 - otwarte spotkanie artystów

2020-08-25

fotka

fot. Fundamenty 2019

„Fundamenty 2020” to druga edycja wydarzenia kulturalnego organizowanego w dniach 1–3 września przez Stowarzyszenie Fundamenty we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury oraz Operą i Filharmonią Podlaską. Fundamenty to przedsięwzięcie, które jednoczy różnorodnych artystów naszego regionu, tworzy możliwość ich prezentacji i promocji. Skupia się ono wokół fundamentalnej potrzeby człowieka – wyrażania siebie. Fundamenty to również samo miejsce finału przedsięwzięcia, czyli zabytkowe mury starego amfiteatru, mieszczące się na wzgórzu obok Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ulicy Odeskiej w Białymstoku.

Harmonogram:

✔ 1 września, Spodki PIK – fundamenty: muzyka
✔ 2 września, mury starego amfiteatru, OiFP (w razie niepogody – Spodki PIK) – fundamenty: słowo
✔ 3 września, Spodki PIK – fundamenty: dramat

fundamenty: muzyka
1 września odbędzie się dzień muzyczny Fundamentów. Przyjmie on formę koncertu otwarcia, na którym pojawią się różnorodne gatunki muzyczne: blues rock, rock alternatywny, muzyka elektroniczna: techno i noise. Wykonawcy to młodzi, obiecujący muzycy, wszyscy pochodzący z regionu. W gronie wykonawców znajdzie się m.in.: zespół DOTS – laureat Niebieskiego Mikrofonu Polskiego Radia Białystok, jeden z najbardziej obiecujących białostockich zespołów ostatnich lat.

fundamenty: słowo
2 września odbędzie się część główna Fundamentów — otwarte spotkanie artystów i pasjonatów różnych dziedzin sztuki. Zgodnie z ideą udział jest nieodpłatny, a do grona występujących przyjęto wszystkich chętnych. Każdy może zgłosić chęć udziału i z poziomu sceny podzielić się ulubionym fragmentem prozy, wierszem, piosenką itp.

fundamenty: dramat
3 września odbędzie się dzień teatralny Fundamentów. Przy jego organizacji organizatorzy podjęli współpracę z młodymi reżyserami i aktorami Akademii Teatralnej w Białymstoku. Tego dnia goście obejrzą serię krótkich spektakli z repertuaru Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego. Więcej szczegółowych informacji na stronie wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/fundamentywydarzenie

„Nieraz pragnienie wyrażania siebie przewyższa jedynie chęć dzielenia się tym z innymi. To właśnie są Fundamenty.”

Tekst i grafika: Marcin Adamski - Dział Promocji Podlaskiego Instytutu Kultury

baner