Przemyt farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2020-11-25

Przemycał farmaceutyki.
Wpadł w Bobrownikach.

fot. KAS

• Przemyt farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach.
• Blisko 700 szt. tabletek i ampułek z lekami przeciwzapalnymi oraz stosowanymi w chorobach autoimmunologicznych 38-letni Białorusin ukrył w samochodzie, którym przekraczał białorusko-polską granicę.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS z Bobrownik podczas rewizji nissana kierowanego przez 38-letniego Białorusina znaleźli 695 szt. tabletek i ampułek z lekarstwami. Mężczyzna poukrywał je w kilku miejscach m.in. pod wykładziną i w drzwiach auta. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych leków przeciwzapalnych i środków stosowanych m.in. w chorobach autoimmunologicznych to blisko 3 tys. zł.

W związku próbą przemytu funkcjonariusze KAS wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie karne skarbowe. Podróżnemu grozi ponadto odpowiedzialność karna za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne regulującej m.in. przywóz lekarstw na terytorium Polski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie została powiadomiona policja.

st. asp. Maciej Czarnecki- Oficer prasowy Podlaskiej KAS

baner