Białostoccy policjanci zatrzymali 40-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Fałszywy alarm bombowy

2021-06-28

fot. KMP

Białostoccy policjanci zatrzymali 40-latka, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy informując o podłożonym ładunku wybuchowym. Po dokładnym sprawdzeniu mieszkania okazało się, że alarm był fał­szywy. 40-latkowi za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W czwartek rano, dyżurny białostockiej komendy otrzymał informację o podłożonym ładunku wybuchowym. Mężczyzna, który dzwonił na numer alarmowy 112 przeka­zał, że ładunek znajduje się w mieszkaniu na osiedlu Przy­dworcowe. Tam natychmiast pojechali policjanci z biało­s­tockiej patrolówki. Policjanci ustalili też, numer telefonu, z którego pochodziło zgłoszenie. Jak się okazało jego właś­cicielem był 40-letni białostoczanin.

Nieopodal bloku, w którym miał znajdować się ładunek wybuchowy mundurowi zauważyli mężczyznę, który krzyczał, że jest partyzantem i powtarzał "jeszcze się spotkamy". Policjanci natychmiast sprawdzili czy dziwnie zachowujący się mężczyzna ma związek z ich interwencją. Ustalili, że 40-latek mieszka dokładnie w tym mieszkaniu, w którym miał być podłożony ładunek wybuchowy. Jak opowiedział policjantom wpadł on na pomysł fałszywego zaalarmowania o bombie, gdyż chciał, żeby przyjechali do niego policjanci. Pracujący na miejscu funkcjonariusze po dokładnym sprawdzeniu mieszkania potwierdzili, że alarm był fałszywy, znaleźli jednak telefon, z którego 40-latek zadzwonił na numer alarmowy. Białostoczanin został naty­chmiast zatrzymany i już następnego dnia usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wol­ności.


Tekst i fotografie: KMP Białystok