Podlaski Instytut Kultury zaprasza na dwa koncerty w ramach EtnoNurtów ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-05-24

EtnoNurty - dwa koncerty w PIK

fotka

Ania Broda, fot. Renata Orlinska


fotka

Janusz Prusinowski Kompania, fot. Aleksandra Rózga

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na dwa koncerty w ramach EtnoNurtów.

To cykl PIK-u prezentujący zespoły czerpiące z melodii tradycyjnych i folkowych, ale często łączące je z brzmieniami współczesnymi, jazzowymi czy klasycznymi.

28 maja w Spodkach PIK przy ul. św. Rocha 14 wystąpi Janusz Prusinowski Kompania – czołowy zespół polskiej muzyki tradycyjnej. Członkowie zespołu uczą się i kultywują tradycję wiejskich muzykantów, jednocześnie szukając w jej obrębie własnych środków wyrazu. To awangardowa formacja o charakterystycznym brzmieniu i własnym języku improwizacji. Na repertuar Kompanii składają się tańce i pieśni z Polski Centralnej, przede wszystkim mazurki. Muzykę łączą z tańcem, archaiczność – z nowoczesnością. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00, a bilety, w cenie 30 zł, są do nabycia w Spodkach PIK.

Z kolei 1 czerwca, w Dzień Dziecka, koncert dla rodzin z dziećmi da Ania Broda – wokalistka obdarzona niezwykłym, wyrazistym głosem, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich, multiinstrumentalistka. W trakcie koncertu artystka zaprezentuje piosenki śmieszne i dziwne, liryczne i fantastyczne, bajeczne i o wietrze, czyli eksperymenty z dźwiękiem i rytmem, a jednocześnie zaprosi do nauki i wspólnego śpiewania wpadających w ucho melodii. Ania Broda zagra o godz. 18:00, na placu przed Spodkami. Na ten koncert wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji o koncertach można znaleźć na stronie www.pikpodlaskie.pl.

Tekst i grafika: Dział Promocji Podlaskiego Instytutu Kultury

baner