ZUS zadbał o to by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta
logo
czytaj E-gazety prasa online


Wypłata emerytur i rent jeszcze przed świętami

2020-12-15

Emeryci i renciści, którzy zwykle otrzymują swoje świad­czenia 25-tego każdego miesiąca w grudniu odbiorą je nieco wcześniej. Świadczenia, które doręczane są przez listonoszy, trafią na pocztę 21 grudnia. Natomiast wypła­ty, które przekazywane są na konto trafią do banków 23 grudnia. Seniorzy mogą być zatem spokojni i pewni, że nie zostaną bez pieniędzy na święta.

- Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygoto­wań i licznych wydatków. W związku z tym warto wie­dzieć, którego dnia zapuka do drzwi listonosz, czy też przelew pojawi się na naszym koncie. ZUS zadbał o to by każdy emeryt i rencista nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik pra­sowy ZUS województwa podlaskiego.

Dobrą wiadomość mamy także dla świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1 dnia miesiąca. Za styczeń 2021 roku pieniądze zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 28 grudnia trafią na pocztę, a 30 grudnia na rachunki ban­kowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w takich momentach zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Ten spo­sób wybrało 76 proc. seniorów w województwie podla­skim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem nie musimy czekać na wizytę listonosza.
Przy tej okazji wszystkim klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych życzymy zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst i grafika: Katarzyna Krupicka - regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

baner