Policjanci pomogli 56-latkowi, który zziębnięty siedział w budynku gospodarczym ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Dzielnicowi pomogli zziębniętemu 56-latkowi

2021-02-09

fot. KMP

Policjanci pomogli 56-latkowi, który zziębnięty siedział w budynku gospodarczym. Mężczyzna w pożarze stracił dach nad głową i nie miał gdzie się podziać. Z pomocą przyszli dzielnicowi.

Wczoraj, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Łapach dostali informację, o mężczyźnie przebywającym w budynku gospodarczym, na terenie gminy Poświętne. Mundurowi pojechali i znaleźli 56-latka.

Mężczyzna przebywał w budynku gospodarczym, w którym panowała ujemna temperatura. Przed mrozem chroniły go jedynie koce, którymi się przykrywał. Jak ustalli policjanci zziębnięty 56-latek kilka godzin wcześniej, w pożarze stracił dach nad głową. Mężczyzna nie miał żadnych bliskich i nie miał gdzie się podziać. Policjanci zaproponowali 56-latkowi schronienie w jednej z ogrzewalni w Białymstoku. Tam pogorzelec pozostał pod opieką personelu.

Dzielnicowi codziennie pomagają osobom, które są narażone na wychłodzenie organizmu. Systematycznie na terenie całego powiatu białostockiego kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne, samotne czy nadużywające alkoholu. Sprawdzają również każdą informację o osobie potrzebującej zgłoszoną na numer alarmowy lub zaznaczoną na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy - jeden telefon może uratować komuś życie!

Tekst i fotografie: KMP Białystok