Dzielna policjantka - starszy posterunkowy <b>Ewelina Łuckiewicz</b> ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Policjantka na wolnym ugasiła płonący samochód

2020-12-30

Starszy posterunkowy Ewelina Łuc­kiewicz fot. KMP Białystok

Policjantka z białostockiej "drogówki" będąc na wolnym ugasiła płonący samochód. Szybka reakcja funkcjona­riuszki uniemożliwiła rozprzestrzenienie się ognia na całe auto. Na szczęście kierowca i pasażerka zdążyli opuścić pojazd. Po wszystkim, policjantka odwiozła pasażerkę do domu.

Wczoraj w południe, policjantka z Wydziału Ruchu Drogo­wego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, będąc na wolnym, zauważyła skodę, spod której wydobywały się płomienie.

Płonący samochód jechał tuż przed policjantką ulicą księ­dza Michała Sopoćki. Starszy posterunkowy Ewelina Łuc­kiewicz natychmiast zainterweniowała. Funkcjonariu­szka zmieniła pas ruchu, zrównała się z kierowcą i pokazała, aby natychmiast zatrzymał się. Chwilę później, pomogła starszemu mężczyźnie oraz kobiecie wysiąść z pojazdu. Policjantka swoją gaśnicą ugasiła pożar. Akcję gaszenia kontynuowała straż pożarna, którą powiadomiła policjan­tka z "drogówki".

Po wszystkim, funkcjonariuszka odwiozła pasażerkę do miejsca zamieszkania. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a szybka reakcja policjantki zapobiegła rozprzes­trzenianiu się ognia.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner