Aż 7 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
logo
czytaj E-gazety prasa online


7 kierowców pożegnało się z prawem jazdy

2020-06-12

Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni długiego weekendu, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku kontrolowali prędkość kierowców na ulicach, gdzie jest ona często przekraczana

Aż 7 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli w środę, tuż po 8. 26-latek jechał bmw ulicą Sikorskiego z prędkością 110 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka".
Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, po 11 na ulicy Sopoćki, jechał bmw z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Rekordzistą okazał się 27-latek.
W czwartek tuż po 19, na Składowej, policjanci z białostockiej "drogówki", zatrzymali do kontroli audi. 27-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h, gdzie obowiązuje "pięćdziesiątka". Pozostali kierowcy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym od 51 do 60 km/h. Wszyscy stracili prawo jazdy.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków w ruchu drogowym.

Tekst i fotografia: KMP Białystok