Kryminalni z białostockiej "czwórki" zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie narkotyków.....
logo
czytaj E-gazety prasa online


250 gramów amfetaminy i 4 osoby zatrzymane

2020-10-07

Kryminalni z białostockiej "czwórki" zatrzymali 4 osoby podejrzane o posiadanie narkotyków. Mundurowi zabez­pieczyli blisko 250 gramów amfetaminy oraz niewielką ilość ekstazy i marihuany. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Jeden z nich dodat­kowo usłyszał zarzut handlu narkotykami i trafił do are­sztu. Za te przestępstwa grozi kolejno do 3 i do 12 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec września, kryminalni z Komisariatu Policji IV w Białymstoku, zatrzymali cztery osoby podejrzane o posia­danie narkotyków. Zatrzymania poprzedziła intensywna praca kryminalnych. Tropy śledczych prowadziły do mie­szkań na osiedlu Dziesięciny oraz w jednej z podbiałosto­ckich miejscowości.

Do pierwszego z nich, mundurowi weszli w poniedziałek (21 września), przed 20. Policjanci w trakcie przeszukania znaleźli blisko 50 gramów białych kryształów, które ukryte były w pudełku w kuchennej szafce. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to amfetamina. Do kolej­nego mieszkania, tym razem w powiecie białostockim, kryminalni weszli w ostatni wtorek września. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam narkotyki oraz właściciel białych kry­ształów, które mundurowi wcześniej zabezpieczyli. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się.

W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli blisko 200 gramów amfetaminy oraz niewielkie ilości marihuany i ekstazy. W mieszkaniu przebywały 4 osoby w wieku od 20 do 23 lat, które zostały zatrzymane. Cała czwórka usłysza­ła zarzut posiadania narkotyków. Natomiast 21 latek, który podczas zatrzymania próbował ukryć się przed kryminal­nymi na balkonie pod kocem, dodatkowo zarzut handlu znaczną ilością narkotyków. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za te przestępstwa grozi kolejno do 3 i do 12 lat pozbawie­nia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok