Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy chcieli ukraść samochód na osiedlu Bema. ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Chcieli ukraść samochód

2021-04-28

fot. KMP

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych, którzy chcieli ukraść samochód na osiedlu Bema. Jednak ich plan był pełen niemiłych niespodzianek. Najpierw okazało się, że w pojeździe nie ma akumulatora. Kiedy mężczyźni chcieli zamontować inny skradziony akumulator, całą ich akcję przerwali policjanci. 18 i 19-latek zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po 12., dyżurny białostockiej jednostki Policji otrzymał informację, że na osiedlu Bema dwóch mężczyzn próbuje ukraść samochód. Zgłaszający dodał, że przepchnęli oni auto na parking przy sąsiednim bloku. Prawdopodobnie nie było w nim akumulatora.

Przybyły na miejsce patrol z białostockiego Oddziału Prewencji zauważył przy tym samochodzie dwóch mężczyzn, którzy majsterkowali przy akumulatorze. Chwilę poźniej okazało się, że żaden z nich nie jest właścicielem pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani chcieli ukraść samochód, ale ich plan pełen był niespodzianek. Najpierw w pojeździe stwierdzili brak akumulatora, a w momencie montażu do niego innego skradzionego wcześniej akumulatora - nagle pojawili się policjanci. 18 i 19-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania oraz kradzieży z włamaniem.

Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Tekst i fotografie: KMP Białystok