W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki, rozpoczęły się próby do spektaklu „Bóg mordu”...
logo
czytaj E-gazety prasa online


„Bóg mordu” w Teatrze Dramatycznym

2021-03-19

„Bóg mordu” Fot. Ewa Krajewska

Mimo obostrzeń, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku nie zwalnia tempa. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Premiera zaplanowana jest na 16 kwietnia.

– Najprawdopodobniej będzie to jedna z ostatnich pre­mier przed remontem Teatru, więc będzie ona miała szczególne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i wi­dzów. W związku z tym wydarzenie zyska swego rodzaju wartość sentymentalną – zauważa Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

„Bóg mordu” to komedia przedstawiająca dwie pary mał­żeńskie, które chcą kulturalnie załatwić sprawę bójki swo­ich dzieci. Niewinne spotkanie powoduje, że z każdym wy­powiedzianym słowem, rośnie napięcie między bohatera­mi i dochodzi do konfliktu, który zmienia komedię w dra­mat społeczny.

Sztuka autorstwa Yasminy Rezy – francuskiej aktorki i dra­matopisarki – jest wystawiana na całym świecie. Na jej podstawie powstał film „Rzeź” w reżyserii Romana Polań­skiego. Spektakl w Teatrze Dramatycznym wyreżyseruje Katarzyna Deszcz. Białostockiej publiczności znana jest z realizacji takich spektakli, jak: „Pięć kilo cukru”, „Romeo i Julia”, „Balladyna”, czy „Samobójca”.

– Bardzo się cieszę, że ponownie mam okazję współpra­cować z Teatrem Dramatycznym. Zespół aktorski tworzą niezwykle zdolni i utalentowani ludzie, z którymi przygo­towywanie sztuki jest inspirującym doświadczeniem. Po pierwszych próbach już widzę, że „Bóg mordu” zapowiada się intrygująco. Jest to dla mnie również ogromne wyzwa­nie z tego względu, że „Bóg mordu” był już wystawiany na wielu scenach i zależy mi na tym, aby zachować komedio­wy charakter sztuki – wyjaśnia Katarzyna Deszcz, reżyser spektaklu.

Katarzyna Deszcz jest znaną i cenioną osobą w środowi­sku teatralnym. Zajmuje się nie tylko reżyserią spektakli, lecz także pracą pedagogiczną. Od wielu lat prowadzi warsztaty zarówno dla reżyserów, jak i aktorów w różnych ośrodkach teatralnych w Polsce i na świecie. W obsadzie „Boga mordu” będzie można zobaczyć Arletą Godziszew­ską, Kamilę Wróbel-Malec, Bernarda Banię oraz Patryka Ołdziejewskiego.

Bilety na najnowszy spektakl Teatru Dramatycznego dostępne są już w sprzedaży: na stronie dramatyczny.pl oraz w kasie.


Tekst i grafika Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku

baner