Rozpoczęcie pierwszej fazy budowy planowane jest pod koniec 2021 roku. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-04-20

Biurowiec z pozwoleniem na budowę

Wizualizacje: kubatura.net

Firma Warimpex otrzymała już pozwolenie na budowę kompleksu biurowego przy ulicy Bohaterów Monte Cassino w Białymstoku. Budynki o łącznej powierzchni 36 tys. m2 będą wznoszone w kilku etapach. Przestrzeń biurowa klasy A zostanie uzupełniona podziemnym parkingiem oraz częścią handlowo–usługową na parterze. Rozpoczęcie pierwszej fazy budowy planowane jest pod koniec 2021 roku. Dzięki tej inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.

Kompleks powstanie w centrum miasta, niedaleko zbiegu ulic Bohaterów Monte Cassino i Wyszyńskiego, blisko dworca kolejowego i autobusowego, a zatem będzie doskonale skomunikowany.

Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji na mapie Białegostoku powstanie miejsce wypełnione architekturą najwyższej klasy, a okolica zacznie tętnić nowym życiem – powiedział prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Współczesna bryła oraz fasada kompleksu będą podkreślać jego rangę jako jednego z najnowocześniejszych budynków tego typu w Białymstoku.

– Białystok jest jednym z miast, które w najbliższych latach będą się szybko rozwijać. Wiele uczelni oraz wysokie kompetencje potencjalnych pracowników sprawiają, że to doskonałe miejsce dla firm z branż takich jak IT czy centra usług wspólnych. Wykorzystując ten biznesowy potencjał miasta chcemy zapewnić odpowiednią infrastrukturę w postaci wysokiej klasy nieruchomości biurowych – powiedział Jerzy Krogulec, prezes zarządu Warimpex Polska.

Kompleks zaoferuje 5 pięter biurowych, a na parterze, na powierzchni około 5 tys. m2 znajdą się sklepy, lokale gastronomiczne i punkty usługowe. Pod budynkiem zaplanowano dwie podziemne kondygnacje z miejscami parkingowymi dla 391 aut. Powierzchnia typowej kondygnacji biurowej w pierwszym etapie wyniesie około 2,6 tys. m2.

Jak zapewnia inwestor, budynek będzie ubiegał się o certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Dzięki wysokim pomieszczeniom i dużym przeszkleniom powierzchnie biurowe przy Monte Cassino będą doskonale doświetlone, co zwiększy komfort pracy najemców. W biurowcu znajdą się także stacje ładowania samochodów elektrycznych, rowerownia oraz szatnia z prysznicami. W budynkach zastosowany zostanie najnowocześniejszy system instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wraz z oczyszczaczami powietrza i odpowiednimi filtrami, aby zapewnić komfort pracy i bezpieczeństwo pracowników.


Tekst i fotografie: Anna Kowalska - UM Białystok