Funkcjonariusze KAS zaskoczyli nadzorującego produkcję nielegalnego alkoholu 40-letniego mężczyznę ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2021-08-12

Nielegalny alkohol w podziemnym zbiorniku


fot. KAS

• Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach wsi Rudnica (pow. białostocki).
• Podczas akcji zabezpieczono blisko 700 litrów niele­galnego alkoholu oraz aparaturę służącą do jego pro­dukcji.

Funkcjonariusze KAS z Białegostoku ustalili, że w lesie w okolicach wsi Rudnica funkcjonuje bimbrownia, w której produkowany jest nielegalny alkohol na dużą skalę. Mundurowi wkroczyli na jej teren zaskakując nadzorują­cego produkcję 40-letniego mężczyznę, mieszkańca Białegostoku.

W zamaskowanej leśnej bimbrowni funkcjonariusze ujaw­nili m.in. kadzie na zacier, trzy piece, kotły i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 150 litrów wła­śnie wyprodukowanego alkoholu o mocy około 55 pro­cent. W trakcie przeszukania terenu bimbrowni funkcjo­nariusze odkryli podziemny zbiornik magazynowy w którym znajdowało się kolejne niemal 550 litrów bimbru.

Mundurowi zarekwirowali nielegalny alkohol oraz zabez­pieczyli aparaturę do jego produkcji. Przeciwko mężczyź­nie wszczęto postępowanie karne skarbowe. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.


Radosław Hancewicz - Rzecznik prasowy Podlaskiej KAS

baner