Białostoccy policjanci przeprowadzili działania "Bezpieczna droga" ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Białostoccy policjanci dbali o bezpieczne powroty

2021-01-04

Białostoccy policjanci przeprowadzili działania "Bezpie­czna droga". Głównym ich celem było zapewnienie bez­pieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, pod­czas powrotów do domu. Policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów, ujawnili 44 wykroczenia, w tym 23 przekroczenia prędkości.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, na terenie powiatu białostockiego, policjanci przeprowadzili działania "Bez­pieczna droga". Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecz­nie wrócić do domu. Oprócz zapewnienia kierowcom bez­pieczeństwa, mundurowi służyli radą i pomocą. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców i sposób przewoże­nia pasażerów.

10 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miej­skiej Policji w Białymstoku, skontrolowało ponad 40 pojazdów. Mundurowi odnotowali 23 przypadki prze­kroczenia prędkości. 1 kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Na drogach doszło do 5 zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Białostoccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Wszyscy stracili prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za prowadzenie poja­zdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają o przestrzega­niu przepisów i apelują o:
➤ rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepi­sów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych;
➤ niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
➤ odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
➤ wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

Tekst i fotografie: KMP Białystok

baner