Nielegalne papierosy wraz z alkoholem pozostają w dyspozycji Placówki SG w Bobrownikach...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Ujawniono nielegalne papierosy
warte ponad 170 tys. zł.

2020-10-08

fot. POSG

• Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Grani­cznej po raz kolejny nie dopuścili do wprowadzenia na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości blisko 173 tys. zł ujawnili i zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 6 października br. podczas prowadzenia czynności służ­bowych na terenie Białegostoku. Kontrabanda należała do dwóch obywateli Polski. Część z nielegalnych papierosów (5 tys. paczek) funkcjonariusze zabezpieczyli w zatrzyma­nym do kontroli samochodzie prowadzonym przez 38-lat­ka. Z kolei kolejną partię nielegalnego towaru mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 29-latka. W wyniku prze­prowadzonych działań w sumie ujawniono ponad 12 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości blisko 173 tys. zł. Ponadto w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono także 75 litrów nielegalnego alkoholu o szacunkowej wartości 3 tys. zł.

W związku ze sprawą wszczęto postępowanie z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy wraz z alko­holem pozostają w dyspozycji Placówki SG w Bobrowni­kach.

mjr SG Katarzyna Zdanowicz - Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

baner